ENG

İÇDAŞ, elektrik enerjisi üretiminin yanında, demir-çelik, armatörlük, tersanecilik, liman işletmeciliği, pilotaj ve römorkaj, kara, hava ve deniz taşımacılığı, brokerlik, sigorta aracılık, dış ticaret, turizm ve inşaat alanlarında da faaliyet göstermektedir.

İÇDAŞ Enerji, İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım San. A.Ş.’ ne ait Çanakkale’de 405 MW kurulu gücüne ek olarak yine Çanakkale’de 60 MW Rüzgar Santrali için de lisans almış olup, yatırım süreci devam etmektedir. İÇDAŞ Elektrik Enerjisi Üretim ve Yatırım A.Ş.’ ne ait Çanakkale de 1.200 MW kurulu gücündeki santralimizin 600 MW gücündeki ilk ünitesi 2011 yılında işletmeye alınmış olup, ikinci ünitesi ise 2014 yılı içerisinde işletmeye alınacaktır. İşletmede ve yatırım aşamasında olan tesisleri ile İÇDAŞ Enerji, Türkiye Elektrik Piyasası arz güvenliğinin en önemli aktörlerinden birisidir.

Ürettiği elektrik enerjisini indirim avantajı ile Sanayi kuruluşlarının, ticarethanelerin ve meskenlerin hizmetine sunmaktadır. Elektrik enerjisi maliyetlerini düşürmek isteyen tüketicilere (Ticarethaneler, oteller, hastaneler, AVM’ ler, meskenler, sanayi kuruluşları vb.) kaliteli dinamik ve hızlı bir şekilde hizmet vermeyi hedef edinen İÇDAŞ Enerji, indirimli elektrik fiyatları ile ciddi maliyet avantajları sunmaktadır.

Bilgi ve teknoloji birikimini tüketicilere ayrıcalıklı hizmet sunmak adına ön plana çıkaran İÇDAŞ Enerji, güven ve sadakata dayanan ilişkileri ile tüketicilere daha fazla katma değer yaratarak piyasada daima öncü olmayı hedef edinmiştir.

Yüksek üretim kapasiteli enerji santralleri ile İÇDAŞ Enerji, tüketicilere uygun fiyat alternatifleri ve anlaşma şartları sağlamaktadır. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ ndan (EPDK) almış olduğu üretim lisansı ve toptan satış lisansı ile faaliyetine devam etmekte olan İÇDAŞ Enerji, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde bağımsız denetim kuruluşları ve EPDK tarafından sürekli denetlenmektedir.